Развој ресурсног центра за децу са проблемима у понашању и њихове породице

У среду, 10. маја 2017. године у амфитеатру Високе медицинске школе струковних студија у Ћуприји одржала се промоција пројекта „Развој ресурсног центра за децу са проблемима у понашању и њихове породице“. Носилац пројекта је ФАМИЛИЈА, Асоцијација за алтернативно породично старање о деци која кроз развијену сарадничку мрежу, развија и афирмише различите и свеобухватне моделе подршке деци, биолошкој и алтернативној (усвојитељској, хранитељској) породици, као и професионалцима, а у складу са најбољим интересима деце. Партнери пројекта су: Центар за породични смештај и усвојење Крагујевац, Центар за породични смештај и усвојење Ниш и Центар за породични смештај и усвојење Ћуприја.

Међу присутним излагачима био је и директор Високе медицинске школе струковних студија у Ћуприји др сци. мед. Христос Алексопулос, професор струковних студија, који је напоменуо колико је важан овај пројекат. „Велики број деце са поремећајем у понашању за које је неопходан смештај у хранитељске породице, а породице немају адекватна знања, јер васпитање ове деце захтева специфичан приступ и знање. Зато је неопходно подизање компетенција хранитеља за бригу о овој деци која се налазе у њиховим породицама као и за ону која још увек немају смештај. Сматрам да ће због велике важности овог пројекта за регионалне центре као и школе, центре за социјални рад и вртиће сигурно постојати могућност за продужење пројекта и да ће се наставити његово финансирање, наравно уз активну подршку свих наших партнера.“